Dalībnieki

Brenguļu alus

Logo

Jau kopš 1969. gada Abula upes krastā atrodas alus darītava, kurā saimnieko Freivaldu ģimene. Šeit brūvē tautā izslavēti gardo Brenguļu tumšo un gaišo alu.

Jau kopš 1969. gada Abula upes krastā atrodas alus darītava, kurā kopš 1993.gada kolhoza likvidācijas saimnieko Freivaldu ģimene, kas ceļ godā senās alus darīšanas receptes un brūvē tautā izslavēti gardo Brenguļu tumšo un Brenguļu gaišo alu.

Alus darītava atrodas Beverīnas novadā, Brenguļos un šobrīd ir veiksmīga ģimenes uzņēmuma paraugs. Brāļi Juris un Māris Freivaldi ar savām ģimenēm ir sadalījuši pienākumus alus darītavā, lai turpinātu kolhoza “Abula” izveidotās ražotnes darbību. Aldara funkcijas alus darītavā jau kopš 1988.gada pilda jaunākais brālis Māris. Alu nefiltrē un nepasterizē. Tirdzniecībai alus tiek pildīts gan koka, gan metāla mucās un pie klienta tas nonāk tikai izlejamā veidā. Brenguļu alus ir ieguvis augstu novērtējumu mūsu valstī, piedaloties vairākās alus degustācijās un ir viens no labākajiem šāda tipa aliem Latvijā.
Alus darīšanas tehnoloģija daudzu gadu garumā tiek veidota lai nezaudētu sākotnējās garšas īpatnības. Dabīgais, nefiltrētais Brenguļu gaišais un tumšais alus tiek ražots izmantojot ūdeni kas tiek iegūts no 75m dziļurbuma, divu veidu miežu iesala kas tiek audzēts un ražots Latvijā, trīs veidu apiņiem un raugu. Brenguļu alus ir ar izteiktu iesala garšu un maigu apiņu aromātu. Alkohola saturs ir 5,6% tilpuma.
Blakus alus darītavai izveidots īpašs vasaras alus dārzs, kurš nedēļas nogalēs ir iecienīta atpūtas vieta.

Brenguļu tumšais alus- 5,6% tilp., lager tipa alus, raudzēts pēc
klasiskās metodes, nefiltrēts un nepasterizēts.
Brenguļu gaišais alus- 5,6% tilp., lager tipa alus, raudzēts pēc
klasiskās metodes, nefiltrēts un nepasterizēts.
Vidēji gadā saražojam 45-50 tūkstošus dekalitru.

Organizē    Atbalsta     Partneri

Show CONSULTINGSAHMArt-expo